מודל עסקי

המודל העסקי של חברה או תאגיד הוא מה שמתווה את הדרך לחברה ומסייע לה להתפתח בהתאם למטרות ויעדים מוגדרים מראש. כאשר חברה נעדרת מודל עסקי, פועלת על סמך אינטואיציה, תחושת בטן ותגובה אימפולסיבית למצבים משתנים – סביר שהחברה הזו לא תשרוד לאורך זמן. 

כיצד בונים מודל עסקי טוב?

אף אחד לא מלמד יזמים כיצד לבנות מודל עסקי: אין שיעור בתיכון שמוקדש ליזמות, מערכי השיעורים בתארי מנהל עסקים לא מתאימים את עצמם למציאות הדינמית בשטח, ומרבית החומר הנמצא באינטרנט נכתב ע"י "מומחים" שלא התנסו יום בחייהם בהקמה והחזקה של עסק אמיתי.

מי אנחנו, ולמה נראה לנו שאנחנו יכולים לעזור לכם?

אנחנו חבורה של בעלי עסקים ויזמים שהבינו שבעלי עסקים רבים זקוקים לעזרה כדי להתקדם עם התוכנית העסקית שלהם ולהצליח לבנות מודל עסקי בר קיימא. אנו מספקים ליווי וייעוץ מלא לעסקים ויזמים.

אנו מסייעים לעסקים לפתח את שיטות העבודה הטובות עבורם.

בניית מודל עסקי דורשת בחינת עומק של שלושה פרמטרים עיקריים: 

  • יכולות

אלו הדברים שבעל העסק/היזם עצמו טוב בהם – האם הוא איש מקצוע? מהן היכולות הכלכליות שלו? אילו יכולות בינאישיות יש לו? מהי מצבת כח האדם שלו?

  • מגבלות

אלו דברים שבעל העסק/ היזם לא יכול לעשות לבדו – האם חסר לו ידע מקצועי? האם יכולותיו הכלכליות מוגבלות, ואם כן- כמה? האם יש הגבלות נוספות הנוגעות לחזון החברה, ערכים, שותפים עסקיים, שעות עבודה וכו'? 

חשוב – מגבלות הן לא אותו דבר כמו חולשות. מגבלות הן גבולות טבעיים הנוצרים כתוצאה מכך שאנשים, באופן טבעי, אינם כל יכולים. המגבלות הטבעיות של האדם יוצרות מסגרת שבתוכה אנו יכולים להציע הצעות לשיפור. 

אנו מקפידים לבקש מבעלי עסקים ויזמים לא להסתיר את המגבלות שלהם, כדי שנוכל להתאים להם תוכנית עסקית שהם יצליחו להוציא לפועל.

רצונות היזם והעסק

המטרה שלנו היא להתאים את המודל העסקי למטרה ולחזון של בעל העסק. אנו מבררים מה היעדים הכלכליים, מה השאיפות של בעלי העסק ומה הם שואפים להשיג באמצעות העסק.

כמה מילים לסיכום

המטרה שלנו – קצת כמו אדריכלים – היא לבנות תוכנית אב ("בלו פרינט") של עסק משגשג, ולהעביר את התוכניות ליזם כדי שיוכל לעוף קדימה עם התוכנית שלנו. התוכניות העסקיות שלנו מפורטות ומסייעות לבעל העסק להעמיד את העסק שלו על הרגליים ולפרוץ לדרך חדשה.

פנו לחברת יעוץ עסקי עוד היום לפגישת ייעוץ חינם: 077-350-0902

חברתיו מתמחה במגן תחומים בניהם יועץ אסטרטגי, ויועץ לעסקים קטנים.