תוכנית ממוקדת לבניית מודל עסקי בר קיימא

עסק אינו רק רעיון או מוצר. עסק הוא הסך של כל הרעיונות, כשרונות, שירותים, מוצרים, וחלומות שמייצרת החברה עבור לקוחותיה. חברה צריכה להסתכל על עצמה באופן הוליסטי במטרה לתת מוצר שלם שיפתור בעיות בצורה אפקטיבית ובמחיר משתלם – כדי להגיע להצלחה.

השלב החשוב ביותר בהפיכת עסק לחזק וריווחי הוא בניית מודל עסקי עם יעדים קצרי טווח ומטרות ארוכות טווח.

כיצד בונים מודל עסקי?

הצלחה אינה תמיד דבר אובייקטיבי, אך כשזה מגיע לעסק ברור מאוד מהי הצלחה ומהו כישלון: כישלון הוא מצב שבו מאזן החברה הוא שלילי (יותר הוצאות והתחייבויות מאשר נכסים והכנסות) ואילו הצלחה היא כאשר מאזן החברה הוא חיובי (יותר נכסים והכנסות מהוצאות והתחייבויות).

אולם, הסתכלות על עסק דרך הפריזמה הכלכלית בלבד פוגעת פעמים רבות ביכולת של החברה להתפתח, להשתנות ולגדול בהתאם לביקוש. ולכן, הדרך הנכונה להפוך עסק מקרטע לעסק מוצלח הוא באמצעות הסתכלות הוליסטית, בניית מודל עסקי ועמידה במטרות וביעדים שמציב המודל.

בניית מודל עסקי – עסק למקצוענים

חברות זקוקות לאסטרטגיית שיווק וצמיחה כמו אוויר לנשימה. המודל העסקי הוא כמעין תרשים או התחייבות אשר מגדיר את המקום בו נמצא העסק שלכם כרגע, לאן הוא שואף להגיע – וכיצד. בניית מודל עסקי קריטי לצורך קבלת החלטות וחלוקת משאבים מיטבית. בניית מודל עסקי תסייע לכם לתקשר אל העובדים, השותפים והלקוחות שלכם מי ומה אתם, וכיצד דברים עומדים להתפתח מעתה והלאה.

תפקידנו בתור יועצים עסקיים הוא להנחות את העבודה ולהשגיח על ביצועה. חשבו על התפקיד שלנו כעל תפקידה של המפה. אנחנו לא נכניס אתכם לכושר ונקנה לכם תיק גב, כובע או נעליים – במקום זאת אנחנו נציע לכם מספר מסלולים נכונים ונעודד אתכם להתקדם לעבר היעד הסופי במסלול הטוב ביותר.

יתרונות של בניית מודל עסקי

עסקים שמתקדמים בהתאם למודל עסקי בנוי ומאושר ע”י מומחים הינם עסקים מוצלחים יותר. נקודה. חיבור הנקודות בין הערך שלכם, פילוח וניתוח לקוחות, חישוב ואיזון הכנסות והוצאות – והכל תוך חשיבה על צמיחה וגדילה-  מהווה אפקט חיובי עבור האסטרטגיה השיווקית שלכם.

יועץ עסקי כמעט אף פעם לא יעשה שימוש במונח בעיה; במקום זה הוא ידבר על הזדמנויות לשיפור הערך. יועץ עסקי כמעט אף פעם לא ידבר על כישלון; במקום זה הוא ידבר על הזדמנות ללמוד מטעויות. עם מבט קדימה ועם מומחיות אמיתית וניסיון עסקי קודם בייעוץ למאות חברות, אנו נסייע לכם בבניית מודל עסקי שיהפוך כל בעיה להזדמנות וכל נפילה לירידה לצורך עלייה.

דביר יועצים חברת ייעוץ עסקי מספקים יועצים אסטרטגיים וייעוץ לעסקים קטנים. מוזמנים ליצור עימנו קשר: 077-350-0902