מרבית העסקים בישראל נוטים כיום ליפול או להיסגר כעבור שנה של פעילות, בין אם מתוך חוסר ניסיון בתחום ובין אם מתוך היעדר ניסיון בניהול. ניהול עסק אינו עניין של מה בכך והוא מחייב הכנה מראש כמו גם ייעוץ וליווי מתאים לפי הצורך של המנהלים והחברה. לא כל מוצר או שירות נמכר באותו אופן ובאותה מידה לא כל עסק או חברה ולא כל מנהל דומה לחברו.

למה לקחת שירות של ייעוץ עסקי ?

אם אתה פותח עסק חדש או כבר בעל עסק קיים אבל מרגיש שלא הכל הולך בצורה חלקה חשוב לבדוק מה אפשר לשפר ואיך אתה יכול להגיע לתוצאות שאתה רוצה. יועץ עסקי יכול לעבור איתך על כל מה שאתה צריך להכיר בעסק שלך החל מהתהליך של בניית אסטרטגיה עסקית ועד תהליכים שנוגעים גם למערכות השיווק בעסק שלך. אם תבחר להשתמש בשירות שלנו אנחנו בדביר יועצים ניתן לך את הכלים שיעזרו לעסק שלך להתרומם ולהגיע למקומות שלא חלמת עליהם. בעזרת בניית אסטרטגיה עסקית שתפעל גם לטווח הקצר וגם למספר שנים קדימה אתה יכול לדעת בדיוק לאן אתה הולך לקחת את העסק שלך.

קצת על תהליך הייעוץ

תוך כדי התהליך אנחנו נבדוק את החוזקות ואת החולשות של העסק שלך ונבדוק מה היתרון שלכם בתחום אל מול המתחרים האחרים. מעבר לכך נבדוק לעומק את כל התהליכים שלא עובדים בצורה נכונה ונבדוק איך אנחנו יכולים לשפר אותם בלי להתחיל לבצע שינויים משמעותיים.

לאחר שהבנו את החשיבות והיעילות של ליווי מקצועי וניסיון, ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור את האדם המתאים לייעוץ עסקי:

טיפים לבחירת יועץ עיסקי

בחרו יועץ עסקי אשר יש לו ניסיון רב בתחום הספציפי בו אתם עוסקים. אין חכם כבעל ניסיון – ובעיקר בתחום הזה. ככל שהיועץ העסקי שלכם יהיה קרוב יותר לתחום בו אתם מפתחים או מנהלים את עסק שלכם – כך הסיכויים להצלחה יגדלו ויהיו הרבה מקדמים להצלחה. אמנם ישנם לא מעט תתי תחום בכל ענף אולם על מנת להבטיח הצלחה חשוב ביותר לבחור ייעוץ אסטרטגי קרוב לתחומכם.

כדאי לבחור יועץ עסקי מהתחום אשר עובד בחברה שיש לה מוניטין רב או לחילופין יועץ עסקי אשר ידוע בתחום בו הוא עוסק. הפנייה לאנשי מקצוע בעלי מוניטין חיובי תבטיח כי תקבלו שירות מקצועי לכל אורך הדרך.

כמובן רצוי להגדיר מראש מה הן המטרות של הייעוץ העסקי ומה החזון לשמו נשכרו שירותי הייעוץ העסקי. כל יועץ עסקי מביא את איכויותיו ואת כשרונו האישי לתחום אולם בחירה מדויקת של יועץ עסקי והגדרה מראש של האלמנטים החשובים בייעוץ הינם קריטיים לצורך הצלחת התהליך.

תמיד חשוב וכדאי לקבל המלצות מחברים. חברים יכולים לסייע בבחירת היועץ העסקי המתאים ביותר בכל תחום שהוא.

אין ספק שבחירת שירותים של ייעוץ עסקי אינם עניין של מה בכך והם מחייבים השקעת זמן וסבלנות. זכרו כי הסבלנות המוקדמת תמנע מצבי אי נעימויות מאוחרים יותר ואפילו הפסדים. רבים הם האנשים אשר סבורים כי הם יכולים לעשות הכול לבד והם לא זקוקים לייעוץ ועזרה של אף אחד אחר אך לרוב, האנשים הללו טועים. ללא ייעוץ מקצועי, ומודיעין עסקי על עסקים בסביבה שלכם הם עלולים ללכת לאיבוד ולא למצוא את הדרך חזרה. זו הסיבה לכך שחשוב להתייעץ עם אדם חיצוני אשר מכיר את התחום ויכול לסייע לאדם לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר.

בנוסף, ליועצים חיצוניים אין נגיעה אישית בעניין ולכן הדעה שלהם אובייקטיבית ולרוב, היא הנכונה ביותר. פעמים רבות כאשר יש לנו נגיעה אישית אנו נוטים לקבל החלטות אשר לטווח ארוך מתגלות כהחלטות לא נכונות כלל וכלל. לכן כדאי להעסיק יועצים מקצועיים ומומחים אשר יסייעו לנו לקבל החלטות הרבה יותר נכונות והרבה יותר נבונות ויעזרו לנו לבצע את העבודה בצורה טובה ונכונה.

אם אתם מקימים עסק ורוצים לגרום לו להצליח, אל תסמכו רק על עצמכם וקבלו כמה שיותר עזרה שניתן כדי לגרום לעסק שלכם להצליח.